PlasmaMade KeukenKrant

Obieg powietrza w technologii walki z osoczami

PlasmaMade

Filtr powietrza PlasmaMade jest samoczyszczącym się obiegowym filtrem. Występują cztery rodzaje filtrów, które umieszczane są w jednorodzinnych domach mieszkalnych: filtr osocza, filtr włókno szklany, filtr elektrostatyczny oraz filtr węglowy. Filtry zostały specjalnie opracowane, do zastosowania ich w okapach kuchennych, filtry te nie tylko usuwają odory z gotowania, ale przede wszystkim, pyłek kwiatowy i bakterie.
Holenderski wynalazca Martin van der Sluis jest bardzo dumny ze swojego wynalazku. Dziś, filtr PlasmaMade jest sprzedawany na całym świecie, a teraz posiada również certyfikat TUV.

Van der Sluis jest znaną postacią w tym sektorze, jest nie tylko kuchennym ekspertem, ale również wynalazcą PittCooking (wbudowanej kuchenki w blat kuchenny). W pewnym momencie okazało się, że jego syn cierpi na alergię, więc Van der Sluis oraz jego brat zdecydowali się pracować nad wynalezieniem “czegoś” co poprawi jakość powietrza w ich domu. „Pracowaliśmy przez około pięć lat nad naszym wynalazkiem” mówi Van der Sluis. „W rezultacie powstał filtr PlasmaMade, filtr, który ma taką samą wielkość jak duże pudełko ciastek, który może być bardzo łatwo zamontowany w większości istniejących na rynku, jak również nowych, okapach kuchennych. Urządzenie to szybko eliminuje wszystkie nieczystości i czynniki zanieczyszczające powietrze: odory z gotowania, kurz, pyłki kwiatowe, bakterie, brzydkie zapachy, dym tytoniowy, wirusy, grzyby… wszystko to już nie będzie miało znaczenia!”

Działanie
Gdy okap kuchenny ze wbudowanym filtrem jest włączony, filtr tłuszczowy okapu, na początku sam odfiltruje tłuszcz, oraz inne, większe czynniki zanieczyszczające. Powietrze jest potem wdmuchiwane do filtru powietrza PlasmaMade. Ten strumień powietrza jest wykryty przez czujnik, który potem włącza lub wyłącza filtr PlasmaMade. Zależnie od strumienia powietrza i ilości zanieczyszczonego powietrza, pewna część zjonizowanych osoczy (O3) zostaje wprowadzona. Zjonizowane osocza (O3) usuwają cząsteczki O2 z zanieczyszczonego powietrza, psujące powietrze. Jedynie pozostają CO2 i wodór (H). Podczas tego procesu, filtr włókno szklany zostaje uruchomiony przez filtr elektrostatyczny.
Dzięki temu wspólnemu procesowi, wszystkie uwolnione cząsteczki kurzu zostają przyciągnięte, a potem zniszczone przez zjonizowane osocza. Minimalna ilość cząsteczek dymu, które powstają w wyniku tego procesu, zostaje zniszczona przez zjonizowane osocza. Na końcu, po raz kolejny, filtr węglowy oczyszcza powietrze.

Model Płaski
Oryginalny filtr PlasmaMade jest okrągły i zaprojektowany tak; aby współgrał z tradycyjnymi okapami kuchennymi. Jakkolwiek, wentylacja w wyciągach kuchennych ciągle staje się popularniejsza, wzrost ten również został zauważony przez Van der Sluis’a. Kilka tygodni temu, został wypuszczony dodatkowy model, w płaskiej wersji, która jest specjalnie zaprojektowana do systemów wentylacyjnych, a tym samym, może być przykładowo umieszczana za listwą podłogową. Van der Sluis „Ta płaska wersja filtru powietrza PlasmaMade różni się od innych filtrów, jedynie swoim kształtem”. Jego, sposób wentylacji, działa w ten sam sposób jak pierwotny okrągły model, oferuje także te same korzyści.

Dystrybucja
Van der Sluis chwali sobie prostotę i przejrzystość, na czego dowodem jest sam filtr. „Każdy może zainstalować to urządzenie” podkreśla. „Jest to naprawdę system Podłącz i Używaj”.
Ta sama prostota i przejrzystość jest również widoczna w procesie dystrybucji, używanej przez producenta: „Pracujemy wyłączenie z importerami, nie sprzedajemy towaru bezpośrednio sprzedawcom, czy te ż naszym klientom. Uzgadniamy z naszymi importerami jasne warunki. Wszyscy importerzy kupują nasze filtry w tych samych cenach, a marża dla przedsiębiorcy jest stała, tak, aby cena dla klientów była mniej więcej taka sama na całym świecie”.

Przyszłość
Van der Sluis jeszcze nie zaprzestał na swoich wynalazkach. „Ciągle mamy wiele możliwości rozwoju dla naszego filtru PlasmaMade”. „Rozważamy użycie naszego urządzenia na przykład w biurach, sektorze gastronomicznym, szkołach, laboratoriach… Istnieje tak wiele miejsc, gdzie czyste powietrze to sprawa najwyższej wagi!”

Osoby, które chcą obeznać się z firmą i filtrem PlasmaMade, powinni poczekać na jedną z wielu wystaw przemysłowych, w których uczestniczy nasza firma. Te wystawy przemysłowo to na przykład: Area30 w Löhne (Wrzesień) i LivingKitchen w Kolonii, Niemcy (Styczeń). Rzucenie okiem w międzyczasie na naszą stronę internetową może być opłacalne. Znajdują się tam szczegółowo wytłumaczone zasady działania filtru, w ogromnej gamie językowej.
www.plasmamade.com

Filtr PlasmaMade nie tylko usuwa typowe zapachy z gotowania, ale także dym, pyłki kwiatowe, bakterie, wszystkie brzydkie zapachy, wirusy, grzyby etc.

Martin van der Sluis: „Nasz klient oszczędza pieniądze na recyrkulacji w okapie kuchennym, ponieważ już ogrzane powietrze nie jest usuwane na zewnątrz, a także, dzięki naszemu filtrowi klienci PlasmaMade, przede wszystkim otrzymują wewnątrz czyste powietrze!”

Filtr PlasmaMade jest bardzo funkcjonalny. Może być zamontowany w prawie każdym istniejącym na rynku lub nowym wyciągu kuchennym. „To jest dziecinnie proste” podkreśla producent, „Jest to naprawdę system Podłącz i Używaj”

Oryginalny filtr cylindryczny w ostatnim miesiącu uzyskał „młodszego brata”: płaski model, który może być montowany za listwą podłogową, a w związku z tym nadaje się do instalacji w każdym wyciągu kuchennym.